Autor Tema: Cijena sata 3D printanja  (Posjeta: 10813 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline sadistiko

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 72
  • Karma: +0/-0
    • Profil
  • Printer: Goya 3d, Mod T
  • Lokacija: Petrinja
Cijena sata 3D printanja
« u: Studeni 25, 2015, 08:40:20 prijepodne »
Ne znam gdje bi ovo spadalo pa evo tu.
Koliko naplaćujete sat 3D printa ili kako već određujete cijenu printanja?

Offline Ivan Gloc

  • Johnny
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 527
  • Karma: +12/-1
  • Spol: Muški
    • Profil
    • DKS Media
  • Lokacija: Sisak
Odg: Cijena sata 3D printanja
« Odgovori #1 u: Studeni 25, 2015, 09:38:35 prijepodne »
Ne znam kako drugi naplacuju i na koji sistem ide. Pitanje je koliko resursa potrosis za navedeni model te koliko cijenis njegov rad.
U globalu za osnovni print mozes staviti cijenu po volumenu potrosenog materijala x 3.
Cura ti recimo iizracuna kada postavis koji materijal, koliko kosta kila koji je volumen materijala te koliko je materijala potrebno za print. Naravno u koliko treba doci do dodatne obrade modela trosis svoje vrijeme, eventualno farbu, alat ... To trebas sam preracunati.
Ja osobno nemam troskove struje pa jedino sto naplatim jos dodatnih 15 Kn za taj model (uz sve navedeno gore).
Neki ljudi recimo naplacuju od 10 Kn na vise za sat rada printera.
Naravno cijela koncepcija se mjenja u koliko je print dugacak od recimo 10+ sati + finalna izvedba mora biti fina i surface gladak... Sve to ovisi o raznim faktorima pa sve to moras uracunati u cijenu (sto ce doci na kraju dok udjes u stih sa takvim sistemom). U nekom globalu modeli mogu biti kikiriki cifra da te sram traziti uopce novce za to sto radis dok za neke modele ispada da ne mozes naplatiti recimo rad od 2-3 dana da cijeli model ili sklop bude gotov u skladu sa narudjbom...

Nije bas da sam ti nesto previse pomogao ali eto pokusao sam u kratko podjeliti svoje iskustvo :)

Sretno ;)

Offline Slicer

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 857
  • Karma: +112/-0
    • Profil
  • Printer: Blackwolf L
  • Lokacija: Sisak
Odg: Cijena sata 3D printanja
« Odgovori #2 u: Studeni 25, 2015, 11:30:20 prijepodne »
Materijal x3 + ako treba dodatna obrada i izrada modela.

Offline Max

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 75
  • Karma: +7/-0
  • Spol: Muški
    • Profil
  • Printer: CraftBot PLUS
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Cijena sata 3D printanja
« Odgovori #3 u: Studeni 25, 2015, 11:31:04 prijepodne »
moja cijena je ovakva:

Cijene usluge samo printanja iz donesenog fajla (.STL, .OBJ, 3D ACAD, CATIA v5) sa PLA i ABS plastikom je 2 kn po isprintanom gramu predmeta + 10kn za svakih započetih pola sata printanja. (PLAdium - 3kn)

ostali materijali (sandstone, drvo, bronca, t-glass (PETT) - prozirno tamo plava, nylon prozirni  i ninja flex crni) 5kn po isprintanom gramu predmeta + 10kn za svakih započetih pola sata printanja

printanje po uzorku - dogovor, ovisi o veličini i kompliciranosti predmeta, potrebnoj preciznosti, vremenu crtanja u 3D itd.

za prijatelje besplatno ili ako baš hoće dat štagod za trud. :)

Flag Counter

Offline sadistiko

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 72
  • Karma: +0/-0
    • Profil
  • Printer: Goya 3d, Mod T
  • Lokacija: Petrinja
Odg: Cijena sata 3D printanja
« Odgovori #4 u: Studeni 26, 2015, 09:01:38 poslijepodne »
hvala svima na odgovorima

 

Flag Counter