Autor Tema: David 3d laser skeniranje  (Posjeta: 10800 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline triolatice

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 95
  • Karma: +2/-0
  • Spol: Muški
  • Future is 3D
    • Profil
  • Printer: TrioLATICE 3D- u fazi izrade
  • Lokacija: Prigorje Brdovečko
Odg: David 3d laser skeniranje
« Odgovori #15 u: Lipanj 22, 2015, 05:59:23 poslijepodne »
Nije ti dobar dropbox link. Moraš ići na share, a ne samo kopirati link iz address bar-a.

I imena foldera bez razmaka u imenu, ako je moguce, a preporuča se.

MyPrototips

  • Gost
Odg: David 3d laser skeniranje
« Odgovori #16 u: Lipanj 23, 2015, 05:09:53 prijepodne »
I imena foldera bez razmaka u imenu, ako je moguce, a preporuča se.


E, hvala....


To sam prvi put radio, pa n znam potupak....


Kada kliknem share, tada me traži mail adrese...?????


A primjetio sam kada kliknem na .stl ili .ob, takođe mi ponudi share sa upisom mail adresa i adresara, ili 'otvori', pa za par sekundi javi da ne ože otvoriti ( naravno)...

Offline Slicer

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 857
  • Karma: +112/-0
    • Profil
  • Printer: Blackwolf L
  • Lokacija: Sisak
Odg: David 3d laser skeniranje
« Odgovori #17 u: Lipanj 23, 2015, 10:04:00 prijepodne »
Znaci, udes u folder koji zelis shareati, kliknes na share i otvoriti ce ti se prozor u kojemu mozes upisati email adrese. Ne upisujes adrese nego kopiras link iznad. Znaci, ne onaj u address baru tvog browsera nego onaj koji ti se pokaze kada kliknes na share.

MyPrototips

  • Gost
Odg: David 3d laser skeniranje
« Odgovori #18 u: Lipanj 23, 2015, 10:37:44 prijepodne »
Znaci, udes u folder koji zelis shareati, kliknes na share i otvoriti ce ti se prozor u kojemu mozes upisati email adrese. Ne upisujes adrese nego kopiras link iznad. Znaci, ne onaj u address baru tvog browsera nego onaj koji ti se pokaze kada kliknes na share.


Hvala...


Kratko sam probao, ne ide....


No, nema veze, nema nesto sada posebno....


Ali če biti jako brzo, jer pisem program za računalo, pa če se odande skidati, te čete moči probati....


Program NEČE dirati NISTA niti u fw printera niti bilo sta na računalu....


Biti če mapa za sebe, znači, portable verzija ne setup.exe....


Pa če mi se netko za sharanje priključiti preko TeamViever, te pokazati te osnove kako postaviti i dozvoliti skidanje....


Inače, napredak mehanički je gotov, izgleda kao da ga je raznijela bomba (žice, selotejpi isl), uzimao sam sto mi doslo pod ruku....


Sada je laser na vrhu tripoda, oko 400mm ispod kamera, pa je prenosiv...


Čak i radi (bez kutije za zamračivanje i onih pozadinskih panela za kalibriranje,  oni su potrebni samo za prvo kalibriranje kamere i lasera, tada vise ne trebaju)....


To znači, lap top, taj tripod,  pa ga nosi nekud van kuče i skeniraj....


Za sada do visine oko pola metra, no nema veze, jer na veličinu utječe veličina tj razmak lasera i kamere....






MyPrototips

  • Gost
Odg: David 3d laser skeniranje
« Odgovori #19 u: Lipanj 24, 2015, 08:56:18 prijepodne »
poznat sam po brzom sklapanju (naravno, za sebe) jer koristim pretežno žice i selotejpe, da napravim približnu konkstrukciju koju imam u mislima....


Tako, eto, naizgled krntija, ali veoma funkcionalan prenosivi 3d laser skener....


Najvažnije da radi....


Upravo ovaj model je za David skener, no, tako je napravljen da se ga preuredi za bilo koji način (tu se koristi vodoravna linija, skenira dio po dio, no, samo zakrenem laser na okomitu liniju, pa se model okreče (taj program sam več davno skoro zavrsio)....


Pa, ako se netko upusta u 3d laser skeniranje, eto slike koje mogu biti smjernice, skica....


Jer, koliko god se vidi na YouTube, raznim opisima, veoma je problematično pomjeranje lasera....


Naime, stepp motor ima 3200 impulsa po jednom okretu, na koji se stavlja laser, ali treba dodatni reduktor 1:100, znači, jedan okret lasera za 360 stupnjeva treba 3200*100=320000 impulsa (mikrokoraka), sto je neizvedivo sa klasičnim stepp motorima i kontrolerima....


Takvi reduktori stoje 150-200 eur-a...


No, moje rjesenje stoji nekih stotinjak kuna....


Izvinjavam se za mutne slike, rasvjeta mi je prilagođena za skeniranje, pa mi se ne da svako malo preuređivati....
« Zadnja izmjena: Lipanj 24, 2015, 08:59:23 prijepodne od goran (MyPrototips) »

MyPrototips

  • Gost
Odg: David 3d laser skeniranje
« Odgovori #20 u: Lipanj 24, 2015, 12:55:09 poslijepodne »

EDIT u 18:25....


Evo primjera preciznosti skeniranja:


http://forum.david-3d.com/viewtopic.php?p=7&t=1232&p=7834#p7759




a i česta pitanja i veoma kvalitetni odgovori:


http://www.david-3d.com/en/support/faq







Evo, napredna tehnologija.....


Maločas mi stigao LCD projektor za SLS skeniranje....


Kompleti za SLS stoje preko 2000eur-a (dvije tisuče), no, domača aktivnost smanjuje na desetinu cijene (200-300eur-a)....


Veoma precizan, brz način skeniranja, precizan da se može skenirati otisak prsta, a ako se upotrijebi kvalitetnii projektor i profi kamera, tada je precinost i vidljivost 0.1mm....


No, ipak ču prvo zavrsiti laser skeniranje, tada slijede daljnje upute....






Na slikama, mali, efikasan, lagan projektor, sa mogučnosču gledanja sa PC-a, TV, USB, SD, čak i 3d filmove (naočale uključene i dobio sam ih) a kako radi može se vidjeti na YouTube pod SLS scanning, kao npr (1:41 min):




« Zadnja izmjena: Lipanj 24, 2015, 06:27:11 poslijepodne od goran (MyPrototips) »