Autor Tema: Opstanak 3D Foruma  (Posjeta: 5982 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Ivan Gloc

  • Johnny
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 527
  • Karma: +12/-1
  • Spol: Muški
    • Profil
    • DKS Media
  • Lokacija: Sisak
Opstanak 3D Foruma
« u: Veljača 06, 2018, 09:10:39 poslijepodne »
Pozdrav svima,
Da ne duljim previse:
-  obzirom na kolicinu obveza,
-  mjesta na hostingu koji mi sada vec lagano treba vise nego ista za projekte koji ipak imaju vecu ulogu u cijeloj prici,
-  moje rijetke pojave na forumu

pokusao sam poznanicima ponuditi 3D Forum uz uvijet da si zakupe hosting i da preuzmu placanje domene te da forum nastavi sa radom - interesa na kraju nije bilo. Tocnije interesa je bilo ali nitko se nije htio uhvatiti u kostac sa time.

Zanima me koliko kod svih korisnika ovog foruma ima interesa za odrzivost istog te isplati li ga se uopce drzati vise na zivotu. Drugim rijecima zelite li da se ovaj projekt nastavi ili da se jednostavno ugasi.

Iskreno, od ovog foruma jednostavno ja kao vlasnik koristi nemam i samo mi je na trosak. Ne trazim niti sam ikada trazio ikoga od ekipe sa foruma da financijski ikako potpomogne ali ako vam je ovaj forum od koristi mozda bi i riskirao hosting i domenu pa cemo vidjeti kuda ce nas sve to dovesti. Na zalost vjerojatno ce forum morati onda pretrpiti malu izmjenu na nacin da ce se morati gledati u pogledu da se ulaganje u hosting i domenu vrati na nacin reklama na samom forumu ali nece bitno utjecati na rad samog foruma.

Forum kao forum morat cu seliti na drugi paket hostinga ali brzine ili crashova nece biti kao niti do sada.

Ako cemo gledati da forum i dalje prezivi morat cu onda u skoroj buducnosti pronaci i ekipu koja ce biti kao tim moderatora jer iskreno cesto i zaboravim uopce spojiti se na forum a kamoli da se posvetim svakodnevnim spajanjima i monitoringu jer nebi htio da se forum raspadne i postane spam sekcija na netu. Opet sa druge strane nebi htio niti da se novi clanovi osjecaju podredjeno jer cekaju odobravanje na post i ukljucivanje u raspravu pre dugo.

U nadi da cu dobiti vas feedback lijepo vas pozdravljam.

Ivan Gloc

Offline SoXy

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 83
  • Karma: +1/-0
    • Profil
Odg: Opstanak 3D Foruma
« Odgovori #1 u: Veljača 07, 2018, 09:41:01 poslijepodne »
Gle, meni bi bilo žao da se ovo ugasi, a vlasnika 3d printera je sve više. Svakako mi je uvijek dragocjenije pročitati informaciju od naših članova koji se razumiju, nego s nekog stranjskog foruma. Žao mi je što se slabo piše, tim više što znam da se po HR rade zakon stvari.
Uglavnom, ja bih bio spreman participirati nekom članarinom i nisam za to da ga ugasiš jelte

Offline ICT Avatar

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 303
  • Karma: +11/-0
  • Spol: Muški
    • Profil
  • Printer: Vertex K8400
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Opstanak 3D Foruma
« Odgovori #2 u: Veljača 07, 2018, 10:34:44 poslijepodne »
Pridružujem se s idejom participacije i ako treba kao moderator stojim na raspolganju jer sam cijelo vrijeme on-line

Offline rmba

  • Member
  • *
  • Postova: 32
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
    • Profil
  • Printer: Wanhao Duplicator i3
Odg: Opstanak 3D Foruma
« Odgovori #3 u: Veljača 08, 2018, 12:39:04 poslijepodne »
Svakako  je dobro  da ovaj projekta postoji i da se nastavi dalje, ako je takva mogućnost.
Uvijek se sve vrti oko "par" ljudi koji moraju gurati jednu stvar i to je tako, pa dok traje traje.



Offline mersadk

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 54
  • Karma: +2/-0
    • Profil
  • Printer: Shunhokey Prusa i3
Odg: Opstanak 3D Foruma
« Odgovori #4 u: Veljača 09, 2018, 10:06:42 prijepodne »
I meni bi bilo zao da se forum ugasi, i također sam spreman ucestvovati u podjeli troškova.

Offline Slicer

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 857
  • Karma: +112/-0
    • Profil
  • Printer: Blackwolf L
  • Lokacija: Sisak
Odg: Opstanak 3D Foruma
« Odgovori #5 u: Veljača 10, 2018, 12:52:20 prijepodne »
Da se nadovežem na Ivana.

Ja i Ivan smo prije određenog vremena sjeli i porazgovarali o forumu. Tada smo imali dva zainteresirana poduzetnika koji su iskazali interes za preuzimanjem foruma.
Nažalost, neki dan nakon kontaktiranja, ekipa je odustala od preuzimanja tako da je sada situacija kao i prije- Ivan je vlasnik, a ja održavam forum.

Da se razumijemo, nisu problem financije, ja bih mogao financirati forum bez ikakvog problema- ne bih to ni osjetio.
Ono što jest bio, i ostao problem u cijeloj priči je činjenica da za razvoj ovog foruma i zajednice treba mnogo vremena, što nažalost ja nemam.
Tu se ne radi samo o logiranju i odobravanju novih članova, brisanju spama i povremenom komentiranju, već o nečemu mnogo važnijem.

Dakle, treba reklamirati forum, surađivati sa trgovcima i proizvođačima opreme, pobrinuti se za nagradne igre i popuste za članove foruma, organizirati druženja, poticati ekipu itd.

Ja sam sam izgubio volju za postanjem nakon onoga s Photobucketom, a da ne spominjem sve negativne stvari koje se događaju na HR STEM sceni i koje su se nama dogodile.
Teško je naći volju, a vrijeme još i teže kada se sve uzme u obzir.

Da sumiram, stvarno bi bilo lijepo ako bi se netko uhvatio foruma, pristupio mu ozbiljno i napravio ono što je potrebno.

Offline hrast

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 142
  • Karma: +0/-0
    • Profil
  • Printer: Samogradnja Delta 3d (Marlin FW)
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Opstanak 3D Foruma
« Odgovori #6 u: Veljača 11, 2018, 09:05:41 prijepodne »
Iznenadila me količina postova od zadnje posjete.

Bilo bi mi žao da forum nestane. S druge strane izuzetno je slaba aktivnost, čak i frustrirajuča. Ali kužim. To je, kako kaže Slicer, vrijeme i volja drugih. I sam sam kriv jer tu i tamo nisam nešto odgovorio, a znao sam rješenje.

Citat:
Dakle, treba reklamirati forum, surađivati sa trgovcima i proizvođačima opreme, pobrinuti se za nagradne igre i popuste za članove foruma, organizirati druženja, poticati ekipu itd.

Sumnjam da ovaj forum može biti ekonomski isplativ.
Druženja bi mogla oživiti forum (iako nisam bio u Sisku.. ženio sam se:D).
Trebalo bi se možda povezati s drugim DIY zajednicama/forumima. Ako ništa drugo razmjena nekih postova u smislu predstavljanja foruma. Recimo da se pita druge forume za postavljanje sticky teme u odgovarajućoj kategoriji. Npr FlyFreak i e-vozila u njihovoj kategoriji predstavljanja.
Ili ako je to moguće, postaviti  kategoriju foruma koja direktno vodi na drugi forum. Npr da naša kategorija RC, multirotor i sl. direktno vodi na FlyFreak.
Al opet, vrijeme i volja... jedvice sam napisao ovaj post
« Zadnja izmjena: Veljača 11, 2018, 09:07:45 prijepodne od hrast »

Offline ICT Avatar

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 303
  • Karma: +11/-0
  • Spol: Muški
    • Profil
  • Printer: Vertex K8400
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Opstanak 3D Foruma
« Odgovori #7 u: Veljača 11, 2018, 10:08:42 prijepodne »
Slažem se , trebalo bi slično kao na e-vozila, omogućiti rubriku besplatnog oglašavanja za tvrtke vezane uz 3D Print/CNC/Prodaju filamenata,printera CNC i usluga i slično
ili u krajnjem slučaju s minimalnom naplatom

Offline Slicer

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 857
  • Karma: +112/-0
    • Profil
  • Printer: Blackwolf L
  • Lokacija: Sisak
Odg: Opstanak 3D Foruma
« Odgovori #8 u: Veljača 12, 2018, 10:31:40 poslijepodne »
Iznenadila me količina postova od zadnje posjete.

Bilo bi mi žao da forum nestane. S druge strane izuzetno je slaba aktivnost, čak i frustrirajuča. Ali kužim. To je, kako kaže Slicer, vrijeme i volja drugih. I sam sam kriv jer tu i tamo nisam nešto odgovorio, a znao sam rješenje.

Sumnjam da ovaj forum može biti ekonomski isplativ.
Druženja bi mogla oživiti forum (iako nisam bio u Sisku.. ženio sam se:D).
Trebalo bi se možda povezati s drugim DIY zajednicama/forumima. Ako ništa drugo razmjena nekih postova u smislu predstavljanja foruma. Recimo da se pita druge forume za postavljanje sticky teme u odgovarajućoj kategoriji. Npr FlyFreak i e-vozila u njihovoj kategoriji predstavljanja.
Ili ako je to moguće, postaviti  kategoriju foruma koja direktno vodi na drugi forum. Npr da naša kategorija RC, multirotor i sl. direktno vodi na FlyFreak.
Al opet, vrijeme i volja... jedvice sam napisao ovaj post

Ne, nije tu riječ o ekonomskoj isplativosti, sve što sam napisao je bonus za članove foruma. Nikakva zarada za sam forum.


Slažem se , trebalo bi slično kao na e-vozila, omogućiti rubriku besplatnog oglašavanja za tvrtke vezane uz 3D Print/CNC/Prodaju filamenata,printera CNC i usluga i slično
ili u krajnjem slučaju s minimalnom naplatom

Pa to i imamo. Sve tvrtke se mogu oglašavati u za to predviđenoj rubrici uz prethodno odobrenje administratora.

Offline Ghost46

  • Aktivni clanovi
  • *
  • Postova: 17
  • Karma: +0/-0
    • Profil
  • Printer: Cr-10 Mini
  • Lokacija: Krk
Odg: Opstanak 3D Foruma
« Odgovori #9 u: Veljača 26, 2018, 05:37:08 poslijepodne »
Steta bi bilo da se forum ugasi jer sluzi svrsi i moze se puno toga ovdje nauciti.Mogu pomoci financirati forum,pomoci oko uređenja i vođenja da forum malo ozivi i skupi se jos novih clanova.

Offline Ivan Gloc

  • Johnny
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 527
  • Karma: +12/-1
  • Spol: Muški
    • Profil
    • DKS Media
  • Lokacija: Sisak
Odg: Opstanak 3D Foruma
« Odgovori #10 u: Prosinac 11, 2018, 09:00:22 poslijepodne »
Svima:

Forum ce sa 1.3.2019. prestati sa radom.
Domena kao takva vrijedi do 3 mjeseca 2019. i nakon toga ju ne mislim produzivati.
Zbog ubrzanog popunjavanja mjesta na posluzitelju postoji mogucnost da se forum ugasi i prije.

Lijepi pozdrav,
Johnny


Offline Ivan Gloc

  • Johnny
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 527
  • Karma: +12/-1
  • Spol: Muški
    • Profil
    • DKS Media
  • Lokacija: Sisak
Odg: Opstanak 3D Foruma
« Odgovori #11 u: Siječanj 28, 2019, 11:14:22 prijepodne »
Pozdrav svima.
Kao sto vidite vlasnik foruma vise nisam ja.
Za sve ostale informacije vjerujem da ce vas novi vlasnici obavjestiti sa novim postom.

Sretno i spretno pisanje ..

LP
 


Offline tomislav

  • Administrator
  • Aktivni clanovi
  • *****
  • Postova: 1
  • Karma: +0/-0
    • Profil
Odg: Opstanak 3D Foruma
« Odgovori #12 u: Siječanj 29, 2019, 04:05:02 poslijepodne »
Pa evo pozdrav svima, da se predstavim ja sam Tomislav Šebalj, igrom slučaja sam uletio u ovu priču oko foruma, drago mi je da smo uspjeli održati ovu ne tako malu bazu znanja vezano za 3D print i to na hr jeziku,i to za buduće neke naraštaje koje ulaze u ovaj svijet. Kolega Zlatko B.(sigurno se skriva pod nekim nickom tu na forumu vjv.) me proptikivao na koji bi način uspjeli spastiti forum, došli smo do ideje da to stavimo na pod-domenu ZTK grada siska u kojem sam mentor, administartor itd. i sami  posjedujemo 3D printer i ostale pripadajuće stvari iako baš i ne posvećujemo previše vremena tome radi nedostatka vremena a i ljudskih resursa da pokrijemo sva područja STEM-a koja pokrivamo. Ukratko sumnjam da ću bit neko piskaralo po forumu, ali za održati forum s tehničke strane bit ću dostupan. Predlažem da se dogovorite oko moderatora tko želi uvoditi reda i to je manje više to. Updateao sam sve pakete koji su se dali updateati, ako nešto ne štima slobodno pingajte.

LP

Offline Slicer

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 857
  • Karma: +112/-0
    • Profil
  • Printer: Blackwolf L
  • Lokacija: Sisak
Odg: Opstanak 3D Foruma
« Odgovori #13 u: Ožujak 11, 2019, 01:27:45 prijepodne »
Može li se meni ukloniti opcija da primam admin obavijesti? Nisam više admin, ali mi to i dalje pristiže, a opcija za gašenje nema.

Offline triolatice

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 95
  • Karma: +2/-0
  • Spol: Muški
  • Future is 3D
    • Profil
  • Printer: TrioLATICE 3D- u fazi izrade
  • Lokacija: Prigorje Brdovečko
Odg: Opstanak 3D Foruma
« Odgovori #14 u: Travanj 27, 2019, 09:44:55 poslijepodne »
Nekako sam se sjetio ovoga foruma, jer ga neko vrijeme  nisam posječivao jednostavno zbog nedostatka vremena. Vidim da je ovdje bilo prilično turbolentno. Meni bi osobno bilo žao da forum nije ipak ostao  "na  životu".

 

Flag Counter