Autor Tema: Moj prvi CAD model u SketchUp  (Posjeta: 1385 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

MyPrototips

  • Gost
Moj prvi CAD model u SketchUp
« u: Ožujak 13, 2015, 10:14:36 prijepodne »
Četiri dana crtanja preko nepravilnog nacrta, crtano u SketchUp, namučio se, prije sam sa njime malo radio, tako da ga ne poznajem baš dobro tj njegovu logiku....

Ali, jutros, nakon 10 sati printanja, evo, završen i več na pošti model za RC daljinski....

Boje su kombinirane, crvenu sam imao najviše, no nisam bio siguran da če biti dovoljno za nočni print, pa da ne ponestane pri kraju, uzeo sam zelenu (na jednoj slici, vidi ti ovo, vidi se plava, a boja je zelena, zanimljiv lom svjetlosti i promjena boje, koja je zelena, samo na slici je plava.... ne znam zašto, valjda lom svjetlosti i valne duljive)....

Dobro da sam tako napravio, ta zelena i crna su ukupne dužine cca 3m, a jutros kada se probudih, kutija gotova a crvene ostalo oko pola metra, znači, da nisam ubacio zelenu i crnu, ponestalo bi na samom kraju, pa je šteta 10 sati printanja i oko 50kn plastike....

Stranka zadovoljna izgledom, no ljepše izgleda u živo....

Preporučam se za izradu modela u SketchUp i SW, na osnovu skice, može i na .stl, bitan mi je izgled i dimenzije veličine, raspored rupa, promjeri etc, gdje je potrebno precizno napraviti te dijelove....

Nisam skup, radim to sa zabavom, članovima tek da mi se pokriju troškovi koji moram platiti (plastika i struja), te ako me se nagradi prema trudu i mogučnosti stranke, hvala....

Za ne-članove, posebni dogovori....

Nadam se da če se i stranka uključiti u ovu temu, da opiše kako smo komunicirali, prepravljali, dogovarali, a napose, kada bude u rukama imao model....

Sada pa mi je izazov, prevesti bez puno kompliciranja u SW, želim da mi budu kompatibilni, tj da model u jednom može se editirati u drugom....

 

Flag Counter