Autor Tema: Ideja/skica/CAD/3d print/poslano  (Posjeta: 3051 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

MyPrototips

  • Gost
Ideja/skica/CAD/3d print/poslano
« u: Travanj 07, 2015, 12:35:53 poslijepodne »
Ako malo pratiš, vidiš kome i šta ide ovo na slikama....

Radeči čitajuči tuđe (za)misli, ideje, to je pravi užitak....

Da mi je plačeno deset puta više, bilo bi premlo u odnosu kako drugi cijepaju dva i po tjedna dizajna u 3 CAD programa, nekoliko neuspješnih dijelova, skupi strojevi....

Ali, u sebi sam zadovoljan, znam da če biti i stranka još više....

No, prati ove dane mene i novosti, da vidiš kako se lakše sad radi, jer ču objaviti kako jeftino (gotovo besplatno) napraviti jako skupe strojeve....

Znam kako če stranka to sastavljati (jer več ima neke dijelove, ja ih nisam imao u rukama, te sam morao sve uraditi sa svim mogučim pretpostavkama da sve odgovara....

Objavit ču animaiju u CAD-u kako se sklapa, a vjerujem da če stranka objaviti kako je to u praksi napravio....

Nešto ste se svi stišali, zašto?????

Nema nikakvih novosti u Tvojoj radionici, čarolije 3d.....???????

Ili Te samo privlači thingervise i skidanje .stl pa slikice kako je isprintano?

Uradi nešto novo, dao sam izazov, ajmo po skicama raditi, NAŠ proizvod, no odaziv je NULA.....

Osim ove stranke, jedini ču napraviti original, gdje nitko neče reč sliči prusi, mendelu, rostocku, makerbootu(koji je glupos nad glupostima), CNC....

Ajmo, pokreni se iz Zombia u inovatora....

Da, na jednoj slici je moja gazdarica, sijamska Maza, koja čuva dijelove, pazi da radim kako treba...

A Ti to ne možeš?????????

MyPrototips

  • Gost
Odg: Ideja/skica/CAD/3d print NajJeftiniji okvir sa ugrađeno plastikom za Prusa
« Odgovori #1 u: Travanj 23, 2015, 04:54:12 poslijepodne »
Pošto je bilo preinaka, neki dijelovi sasvim naglavačke okrenuti, evo i novosti....


Animacija nije nešto, no, dijelovi su sutra u Rijeci, ostatak pripremljen, te če osoba koju ne poznam objaviti relano sklapanje, koje je veoma slično ovoj simulaciji....


feature=youtu.be

morski_pas

  • Gost
Odg: Ideja/skica/CAD/3d print/poslano
« Odgovori #2 u: Travanj 27, 2015, 10:12:23 poslijepodne »
evo stigli dijelovi ,ugrubo je sve sastavljeno još ima nekoliko manjih nepravilnosti koje će se otkloniti,upotrebljeno je 1,5 metara alu kvadratnog profila cijena je 25 kuna + printani dijelovi što cijenu dovodi do minimum pet puta manje cijene od original okvira pruse

MyPrototips

  • Gost
Odg: Ideja/skica/CAD/3d print/poslano
« Odgovori #3 u: Travanj 28, 2015, 12:11:56 prijepodne »
Hmmmmm,


Lijepo zamišljeno, ali misli i svarnost su Nebo i Zemlja....


A kakav če biti 'radni stol', ipak se grije na ABS do 130C?


A da li če sve stajati na motorima (dva komada), a ostali uglovi u srak, pa če se njihati?


'Mosrki pas', a ja jedini grizem i na forumu igdje stignem....


Ajde budi radije neki delfin isl....


Ne trebaju dva na ovom za sada malom forumu da grizu, he he he (cinik sam, ha????????)...


No, realnost s moje strane, otkloni nedostatke, mislim da zaista uspijevaš pet do deset puta imati jeftiniju prusu i barem dva do pet puta jaču i stabilnij....


Eh, opet če me kenj.ti...


Nema veze, cijepljen sam protiv forumskih i napuhanih forumaša (čitaj, plagijatora)......


Flag Counter

Offline Ivan Gloc

  • Johnny
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 527
  • Karma: +12/-1
  • Spol: Muški
    • Profil
    • DKS Media
  • Lokacija: Sisak
Odg: Ideja/skica/CAD/3d print/poslano
« Odgovori #4 u: Travanj 28, 2015, 11:33:11 prijepodne »
Odlicno zamisljeno i realizirano za male novce. Ostaje nam samo jos vidjeti kad krene prvi print kakvi se dojmovi novosklopljene pruse :)


MyPrototips

  • Gost
Odg: Ideja/skica/CAD/3d print/poslano
« Odgovori #5 u: Travanj 28, 2015, 02:34:30 poslijepodne »
Odlicno zamisljeno i realizirano za male novce. Ostaje nam samo jos vidjeti kad krene prvi print kakvi se dojmovi novosklopljene pruse :)


Ivane, bez zamjere, ali znaš da sam otvoren...


Meni ovo ne sliči na prusu, mogao je staviti neki nacrt aviona pa slikati....


Ja imam original Prusa i3 (mislim da je to trenutno zadnja verzija), 100% original, sve ostale se razlikuju....


A Prusa, to je inače prezime čovjeka koji je izradio (kao Mendel isl)....


Prusa i3 je obavezan okvir kakav je na slici, po mogučnosti ALU 6mm, ili mediapan isl....


Takođe, na okvir pruse se sa vijcima stavljaju nosači motora, Z osovine, što na ovim slikama ne vidim....


Čak niti jedan vijak....


Tako da vidimo što če autor (Morski pas


http://www.3dforum.com.hr/index.php?action=profile;u=216


)


napraviti, uključujuči novac, vrijeme, izgled, kvalitetu, stabilnost.... isl....


Mislim da je pn ideja, no, za svaku idej treba neki alat, programi, ali najvažnije je od čega sve kreče, (ZA)MISAO, što 90% ljudi nema, jer žive kao Zombiji.....


Držimo palčeve za to što radi Marijan (Morski pas, molim Te, stavi ili svoje ime, prezime, biti če svima ugodnije, naročito novima koji dođu gledati forum)?


Jer, mislim da ovo objavljeno na slikama ima mnogostranu mogučnost jednostavnih preinaka za nešto sasvim deseto (možda za pekarnicu, da radi hamburgere, he he he??????)....


Ivane, previše je usputnih tj samo prijavljenih 'članova', pošalji odgovor ovamo, na privati ili sms, da to počitim (min 50%)....