Autor Tema: Prijedlog  (Posjeta: 2202 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Coffee

  • Aktivni clanovi
  • *
  • Postova: 24
  • Karma: +0/-0
    • Profil
  • Printer: CTC 3D
Prijedlog
« u: Svibanj 29, 2016, 12:03:42 prijepodne »
E, sad nemam blage veze kako da ovo obrazložim, al' pokušati ću:

Nisam dugo, par mjeseci sam na ovom forumu, ali ono što sam primjetio je da je jako puno (do desetak anonimnih posjetitelja - gostiju) konstantno prisutno na ovim stranicama, a tu i tamo se dogodi daj je do par (2-3), registriranih korisnika online.
I sam sam proveo par mijeseci prije registracije samo čitajuči.

Pitanje je: Da li bi mogli dozvolini anonimna (za goste) pitanja i komentare?

OK, znamo da ste imali već problema oko toga, i da spameri mogu zatrovati sve, ali imajte u vidu da je ovdje jako puno ljudi koji žele nešto naučiti i koji zasigurno nemaju još sigurnosti ili hrabrosti registrirati se.

Sijetite se, npr. kad ste djeca bili, kad su odrasli imali ozbiljne razgovore a vi baš i niste imali pravo glasa. A tako ste htjeli nešto reći.

Ovaj forum bi bio puno dinamičniji i življi ako bi se to nekako moglo omogućiti.


Roštilj i piće zagarantirani  :P

Offline Slicer

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 857
  • Karma: +112/-0
    • Profil
  • Printer: Blackwolf L
  • Lokacija: Sisak
Odg: Prijedlog
« Odgovori #1 u: Svibanj 29, 2016, 01:29:55 prijepodne »
Uh, malo mi je teško složiti odgovor na ovaj prijedlog.

Ajmo ovako. Ovaj forum je besplatan i slobodan za korištenje- dokle god korisnik ne prekrši postavljena pravila, slobodno može doći i pisati na forumu što god poželi unutar određenih tematskih cjelina i za to neće platiti niti lipe. Tako je bilo i tako će i uvijek biti-ne tražimo donacije niti prodajemo premium članstva kao neki forumi.

Sve što korisnik mora učiniti da bi pristupio ponuđenim informacijama i znanju te sudjelovao u raspravama jest registrirati se, pročitati pravila i predstaviti se.

Što se tiče spama-da, ima ga masu. Normalni korisnici ga ne vide jer forum blokira sve prve poruke dok ja ili neki drugi admin ili moderator ne odobri poruku. Zbog toga (i još par razloga) sam nedavno uveo to da korisnik iako se registrira ne vidi apsolutno niti jedan podforum osim "Predstavljanje" - to tjera sav spam u taj dio foruma a ujedno više ne moram loviti ljude po forumu i doslovce ih moliti da se predstave.

Još jedan od razloga, a meni i glavni za registraciju i predstavljanje jest- upoznavanje. Budimo realni, u ovoj državi nema toliko 3D printera, pa mislim da je ok da ako se sretnemo na nekom showu ili okupljanju možemo se pozdraviti i popričati kao ljudi. Barem su mi dosadašnja iskustva bila takva.  Onda kada broj printera poraste, a samim time i broj registracija na forum, ukidamo predstavljanje pa tko se želi skrivati iza raznih nickova i praviti super duper haker anonimus-slobodno. No do tada-ostaje ovako, kao i na svakom specijaliziranom forumu.
« Zadnja izmjena: Svibanj 29, 2016, 12:36:41 poslijepodne od Slicer »

Offline Coffee

  • Aktivni clanovi
  • *
  • Postova: 24
  • Karma: +0/-0
    • Profil
  • Printer: CTC 3D
Odg: Prijedlog
« Odgovori #2 u: Svibanj 29, 2016, 02:55:05 poslijepodne »
OK, razuman odgovor, prihvaćam i podržavam. Tnks.