Autor Tema: Promjene na forumu  (Posjeta: 1562 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Slicer

• Hero Member
  • Printer: Blackwolf L
Promjene na forumu
« u: Srpanj 05, 2016, 01:38:19 prijepodne »
Dragi naši forumaši,

od novog 3D Print Showa Sisak nas dijeli tek dva i pol mjeseca.
Ekipa, koja se sastoji od Ivana, Tomislava i moje malenkosti je isplanirala vrhunski događaj sa puno novih i zanimljivih sadržaja.
Konkretno, novi Show će ove godine sadržavati i CNC strojeve, dronove, elektroniku, robote, električna vozila....
Uglavnom, prešli smo u full maker mode. :D

Zašto Vam sve to pišem?
Razlog je u tome što će te promjene dovesti i do promjena na forumu - nove kategorije, novi podforumi, novo ime i URL.
To neće biti jedina stvar koja će se mijenjati- 3D Print Show Sisak bi od slijedeće godine mogao nositi i novo ime, te smo već i u pregovorima za osnivanje udruge/makerspace-a u Sisku.
Time želimo zaokružiti cijelu priču i podignuti ovo na jedan posve novi nivo.

Zanima nas Vaše mišljenje- sviđa li Vam se ovaj prijedlog ili ne? Ako da, jeste li već sada za promjenu u strukturi foruma?
Ukoliko imate bilo kakve prijedloge-može i partnerstva sa drugim forumima ili preseljenje sadržaja sa foruma/blogova ovdje, slobodno sve podijelite s nama.

Vaš,

3D Forum tim

Offline RokoZD

• Jr. Member
  • **
  • Spol: Muški
Odg: Promjene na forumu
« Odgovori #1 u: Srpanj 05, 2016, 10:34:11 prijepodne »
Po meni je to vrhunska ideja jer ce to prosiriti zanimaciju i za druge stvari.. A samim time i njihovu zanimaciju za 3d printere i cnc strojeve. + od mene.

Offline BuBizgb

• Full Member
« Odgovori #2 u: Srpanj 05, 2016, 07:12:37 poslijepodne »
Svaka cast na incijativi i entuzijazmu.

Sto se tice novih kategorija i podforuma to je ok, novo ime i URL mislim da su nepotrebni.
Postoje aktivni forumi za elektricna vozila, elektroniku i aviomodelare, za robote nisam siguran, za CNC mislim da nema.
Ne vjerujem da bi se ljudi koji su aktivni na tim forumima selili ovdje i kakve bi tocno koristi imali i vi i oni.

Osobno volim specijalizirane forume :) ... kad treba nes za komp idem na pcekspert, za foto fotozine, za aviomodelarstvo flyfreak i aviomodelarstvo,
za warez warezhr za e-vozila e-vozila :) Hrpu stvari na jednom je forum.hr koji je glupost po meni i svakakva pametovanja nekih no name likova :)

Po meni bi ovo trebalo ostat 3D print i CNC inace ce se razvodnit, moje misljenje ... ok je dodati neke podforume za ostale DIY/maker stvari al to je to.

Relativno sam aktivan na flyfreak i to je uglavnom forum za aviomodelare, ima i za autice i brodove podforumi, tu i tam netko nesto napise ali to je to, nista pre aktivno
i korisno...

Eto malo duze i zbrkano misljenje al valjda ste shvatili sta mislim :)

Offline Ivan Gloc

• Johnny
  • Administrator
  • Hero Member
  • Spol: Muški
    • DKS Media
« Odgovori #3 u: Srpanj 06, 2016, 06:15:15 prijepodne »
Slayem se sa svima i svime osim promjene URLa ovo mi je nesto novo :)

Offline Slicer

• Hero Member
  • Printer: Blackwolf L
« Odgovori #4 u: Srpanj 06, 2016, 08:29:35 poslijepodne »
Ok, da malo pojasnim na što sam mislio. :)

Ne želimo postati forum za sve, već samo dodati kategorije koje bi odražavale ono čime bi se naša udruga bavila, tj. njeni članovi.
I sam se bavim sa svime pomalo, pa zašto to ne prikazati na forumu? Dosta ekipe na forumu ima dronove, bilo bi super da ih mogu ovdje i pokazati, pogotovo ako ih printaju ili printaju stvari za njih. Ista stvar sa elektronikom-tko zna, možda se ovdje stvori i nova elektronika za 3D printere? :D

Što se promjene URLa i imena foruma tiče, to nije ništa strašno, bilo bi tipa Makers Forum, Makerspace, DIY Forum itd.
To je naravno nešto će se desiti tek za cca 3 mjeseca, ali uključiti ćemo sve u proces-baš zato i postoji ova tema.